×
    BİLGİ VE RANDEVU | +90 549 766 63 63

DOKTORA SOR?

Detaylı bilgi almak için formu doldurun ve gönderin. En kısa sürede sizi arayacağız.

Lütfen isim-soyisim giriniz. (Min. 3 karakter)
Lütfen telefon numarınızı giriniz.
Lütfen mesajınızı giriniz. (Min. 3 karakter)
KVKK metnini okudum, onaylıyorum.
Lütfen KVKK metnini onaylayınız.

Mesajınız gönderildi. Teşekkürler.

Dolgu Uygulamaları

Dolgu uygulaması, sıklıkla uygulanan cerrahi dışı kozmetik prosedürdür. Başlangıçta sadece ciltteki kırışıklık ve olukların tedavisi için kullanılırken, günümüzde daha komplike uygulamalar ile yüzün konturlarının değiştirilmesinde dahi kullanılabilmektedir. Dolgu olarak en sık kullandığımız madde” Hyalüronik Asit”tir. Hyalüronik asit vücudumuzda doğal olarak bulunan yapısal bir madde olduğundan kolay tolere edilir.

Dolgu Uygulamaları

Dolgu uygulamaları, dudak dolgunlaştırma ve belirginleştirme, elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi, çene büyütme, göz altı çukurluklarının azaltılması, ağız çevresi kırışıklıkların ve yüzdeki derin olukların giderilmesi gibi oldukça geniş bir yelpazede kullanım alanı bulmuştur. Tecrübeli ellerde oldukça yüz güldürücü ve doğal sonuçlar elde edilmesi mümkündür. Birbirine benzeyen, yüzün doğal kıvrımlarının silindiği ve özellikle dudağın aşırı büyütülerek “ördek dudağı” görünümüne yol açan uygulamalar uygun olmayan uygulamalardır. Bu gibi istenmeyen sonuçlardan korunmak için mutlaka tecrübeli bir plastik cerrahi veya dermatoloji uzmanına danışmanızda fayda vardır.

Dolgu uygulamaları lokal anestezi ile ve ofis şartlarında yapılabilir. Uygulama 5-10 dakika sürer. İşlemden sonra, uygulama bölgesine göre değişmekle beraber, uygulama yerinde ödem görülür. Belirgin şişlikler 2-3 gün içinde geçer. Nadiren uygulama bölgesinde morluklar da görülür ancak genellikle 1 haftadan uzun sürmez ve makyajla kapatılabilecek özelliktedir. Dolgu yapılan bölgeye göre değişmekle birlikte etkisi ortalama 6ay ile 18 ay arasında değişmektedir.