×
    BİLGİ VE RANDEVU | +90 549 766 63 63

DOKTORA SOR?

Detaylı bilgi almak için formu doldurun ve gönderin. En kısa sürede sizi arayacağız.

Lütfen isim-soyisim giriniz. (Min. 3 karakter)
Lütfen telefon numarınızı giriniz.
Lütfen mesajınızı giriniz. (Min. 3 karakter)
KVKK metnini okudum, onaylıyorum.
Lütfen KVKK metnini onaylayınız.

Mesajınız gönderildi. Teşekkürler.

Karın Germe (Abdominoplasti)

Abdominoplasti, karın ve bel bölgesindeki deri ve yağ fazlalıklarının cerrahi olarak çıkarılması olarak özetlenebilir. Gebelik ve aşırı kilo alımı, karın cildiyle beraber karın kaslarının da gerilmesine neden olur. Doğum sonrası veya kilo kaybından sonra cillte sarkmayla beraber çatlaklar ve karın kaslarında gevşeme-ayrışma görülür. Karın germe ameliyatı sizi bu derisi çatlamış ve sarkmış yaşlı karın görünümünden kurtarıp sıkı, düz ve genç bir karın görünümüne sahip olmanızı sağlar. Abdominoplastinin bir kilo verme yöntemi olmadığının anlaşılması önemlidir. Karın germe ameliyatı olacaksanız, ideal kilonuzda veya ideal kilonuza yakın olmanız gerekir. Gebelik veya kilo alımı sonrası diyet ve spor yaparak aldığınız kilolardan büyük ölçüde kurtulursunuz. Ancak diyet ve spora rağmen karındaki cilt ve yağ fazlası tamamen toparlanmayabilir, cildin sarkık görünümü düzelmeyebilir. Karın germe ameliyatının esas hedefi de bu tür fazlalıkların uzaklaştırılmasıdır. Eğer karın kaslarınızdaki gevşeklik ve ayrışma da tamamen toparlanamamışsa ameliyat esnasında kaslarınızı da sıkılaştırıp daha düz ve bel kıvrımı daha belirgin bir karın görünümüne sahip olmanızı sağlayabiliyoruz.

Karın Germe Operasyonu

Eğer fazlalıklarınız gebelik nedeniyle oluşmuşsa, doğum sonrası en az 1 yıl beklemenizi öneriyoruz. Eğer gebe kalma gibi bir planınız varsa ameliyattan sonra en az 1-1,5 yıl beklemeniz gerekecektir. Uzun süreli ve aşırı sigara içicisiyseniz karın germe ameliyatı sizin için riskli bir ameliyat olacaktır. Bu nedenle ameliyattan en az 4 hafta önce sigarayı bırakmış olmalısınız.

Karın germe ameliyatları genel anestezi altında yapılır. Fazla deri ve deri altı yağ dokusu çıkarılır, kaslarınız sıkılaştırılır, gerekli ise liposakşın yapılır ve cildiniz, dikişler bikini çizgisinin altında kalacak şekilde cildiniz kapatılır. Ameliyat sonrası 1-2 gün hastanede kalmanız ve en az 4 hafta korse kullanmanız gerekir. İlk birkaç gün ağrı kesicilerle kontrol edilebilen ağrılarınız olacaktır. 1 haftanın sonunda günlük aktiviteler ve kısa yürüyüşler yapılabilir. En az 1 ay ağır egzersizlerden kaçınmanız gerekir.

Mini abdominoplasti

Eğer karın bölgenizdeki sarkıklık ve fazlalık sadece göbek deliğinin altında kalan kısımda ise ve liposakşın tek başına çözüm olmayacaksa mini abdominoplastiden fayda görürsünüz. Mini abdominoplasti klasik karın germeye göre daha sınırlı bir ameliyattır, göbek deliğinizin etrafından kesi yapılmaz ve daha kısa bir iz kalır. İyileşme süreci de daha kolay ve daha kısadır.