×
    BİLGİ VE RANDEVU | +90 549 766 63 63

DOKTORA SOR?

Detaylı bilgi almak için formu doldurun ve gönderin. En kısa sürede sizi arayacağız.

Lütfen isim-soyisim giriniz. (Min. 3 karakter)
Lütfen telefon numarınızı giriniz.
Lütfen mesajınızı giriniz. (Min. 3 karakter)
KVKK metnini okudum, onaylıyorum.
Lütfen KVKK metnini onaylayınız.

Mesajınız gönderildi. Teşekkürler.

Genital Estetik

Normalde, bacaklar kapalı pozisyonda ayakta dururken mons pubis (kadın dış genital organının göbek altından klitorise kadar olan kısmı) belirgin kabarık olmamalı, dış dudaklar yeterli dolgunlukta olmalı, sarkık görünmemeli ve iç dudakları tamamen kapatmalıdır. Bu tarifin dışında kalan herhangi bir görüntü varlığında, genital bölgeye özel bazı müdahaleler ile estetik bir görünüm elde edebiliyoruz.

Genital Estetik

En sık yaptığımız genital estetik ameliyatı büyük ve sarkık iç dudakların küçültülmesidir (labioplasti). İç dudakların büyümesi, hijyenik ve cinsel sorunlara yol açabildiği gibi, görünüm olarakta rahatsızlık verebilir. Ameliyat lokal veya genel anestezi ile yapılabilir ve ortalama 1 saat sürer. Sarkık olan kısım cerrahi olarak çıkarılır. 3-4 hafta sonra ameliyat olduğunuz dahi anlaşılmaz.

Dış dudaklarda yağlanma artışı ve ciltte sarkma varsa, ihtiyaca göre cerrahi ve liposakşın veya tek başına liposakşın yapılarak estetik bir görünüm sağlanabilir. Bazen, dış dudaklarda yağ doku azalmasına bağlı deformasyon küçülme olabilir. Bu durumda yağ enjeksiyonu yapılarak oldukça başarılı sonuçlar alınabilir

Mons pubis, kilo alımına bağlı olarak belirgin kabarık veya sarkık olabilir ve bu bikini üzerinden görülebilecek boyutta olabilir. Bu durumda eğer sadece yağ fazlalığı varsa liposakşın yapılarak estetik bir görüntü edilebilir. Eğer deride sarkma da varsa, sezaryen bölgesine uyacak biçimde bir kesi yapılarak cilt fazlası alınır, aynı seansta liposakşınla yağ fazlası da alınır.

Bu ameliyatların tümü dış genital organlarla ilgilidir, dolayısıyla kızlık zarına zarar vermez. Ameliyatlar gebe kalmaya veya normal doğum yapmaya engel olmaz. Genital estetik ameliyatlardan sonra 1 ay cinsel perhiz önerilir.