×
    BİLGİ VE RANDEVU | +90 549 766 63 63

DOKTORA SOR?

Detaylı bilgi almak için formu doldurun ve gönderin. En kısa sürede sizi arayacağız.

Lütfen isim-soyisim giriniz. (Min. 3 karakter)
Lütfen telefon numarınızı giriniz.
Lütfen mesajınızı giriniz. (Min. 3 karakter)
KVKK metnini okudum, onaylıyorum.
Lütfen KVKK metnini onaylayınız.

Mesajınız gönderildi. Teşekkürler.

Yüz Germe Estetiği

Yaşlanmanın fiziksel bulgularının belki de en erken görünür hale geldiği yer yüz bölgesidir. Bu şikayetle gelen hastalarımıza ilk önerdiğimiz şey yüz germe değildir. Botoks ve dolgu uygulamaları, yağ enjeksiyonları gibi birçok uygulama ile daha genç bir yüz görünümü elde edebiliyoruz. Ancak zaman geçtikçe ciltteki elastikiyet kaybı ve sarkmalar şiddetlenir ve bu uygulamalar artık sizin için çözüm olmaktan çıkar. Bu durumda yüz germe planlanabilir. Yani yüz germe ameliyatları, yüz gençleştirmenin gelebileceği son aşamadır.

Yüz Germe Estetiği

Ameliyat genel anestezi altında yapılır ve en az 3-4 saat sürer. Kesi kulak önünden yapılır ve kulak arkasına doğru uzatılır. Esas gerilen kısım SMAS denilen, yüz kasları ile deri arasında bulunan ve kasları örten bir tabakadır. Cilt, gerilen SMAS tabakasına uydurulur ve cildin fazlası kesilerek çıkarılır. Dikişler kulak önünden arkasına doğru uzanır. Birkaç ay sonra belli belirsiz bir iz kalır. Aynı seansta alın germe, boyun germe, göz kapağı estetiği ve gerekli ise yağ enjeksiyonu da yapılabilir.

Ameliyat sonrası 1-2 gün hastanede yatmanız gerekebilir. İlk birkaç gün belirgin şişlikleriniz ve morluklarınız olabilir. 1 haftanın sonunda şişlikleriniz azalır ve genellikle 2 haftanın sonunda işinize dönebilecek duruma gelirsiniz. Ameliyatın esas sonucu için 2-3 ay beklemeniz gerekecektir. Yüz germe ameliyatı olacaksanız ve sigara içiyorsanız sigarayı en az 3-4 hafta önce bırakmalı ve ameliyat sonrası 3-4 hafta içmemelisiniz. Sigaranın kan dolaşımı üzerine olumsuz etkileri bilinmektedir. Sigara içen hastalarda yüzde cilt nekrozları (doku ölümü) gibi telafisi imkansız sonuçlar oluşabileceği için sigara içen hastalarda bu ameliyatın yapılmasını önermiyoruz.