×
    BİLGİ VE RANDEVU | +90 549 766 63 63

DOKTORA SOR?

Detaylı bilgi almak için formu doldurun ve gönderin. En kısa sürede sizi arayacağız.

Lütfen isim-soyisim giriniz. (Min. 3 karakter)
Lütfen telefon numarınızı giriniz.
Lütfen mesajınızı giriniz. (Min. 3 karakter)
KVKK metnini okudum, onaylıyorum.
Lütfen KVKK metnini onaylayınız.

Mesajınız gönderildi. Teşekkürler.

Liposuction(Yağ Alma) | Yağ Enjeksiyonu- Lipofilling

Yağ alma, vücutta açılan birkaç milimetrik kesiden girilerek, ucunda delikler bulunan ve bir vakum sistemine bağlı olan kanüller yardımıyla deri altında bulunan yağın uzaklaştırılması işlemidir. Bu işlemin bir zayıflama yöntemi olmadığının bilinmesi oldukça önemlidir. Çünkü liposakşın ile alınan yağlar, diyet ve spora rağmen veremediğiniz yağlardır. Size liposakşın yapmadan önce, uygun bir diyet ve spor programı uygulamış olmanızı ve en azından aşırı kilolarınızdan kurtulmuş olmanızı istiyoruz. Yani esas hedefimiz bölgesel yağlanmalarınızın giderilip vücut hatlarınızın düzeltilmesidir, zayıflamanız değil. İşlem sonrası elbette vücut ağırlığınız azalacaktır ancak bu ameliyatın amacı değil sonucudur.

Liposakşın, karın, kalça, bel, uyluk, sırt, kol, göğüs ve gıdı gibi vücudun birçok bölgesine uygulanabilir. Ameliyat bölgesinin büyüklüğüne göre 1-4 saat kadar sürebilir. Alınan yağlar, ihtiyaca göre, vücudun başka bölgelerine (kalça, bacak, yanak, alın vs.) enjekte edilerek vücudun şekillenmesine de katkı sağlanabilir. Yağ dokusunun kök hücre bakımından zengin olduğu bilinmektedir.

Bu nedenle yağ enjeksiyonu, uygulandığı bölgede hacim artışının yanı sıra yenilenme kapasitesini de arttırıcı etki yapar. Vücuda enjekte ettiğimiz yağın tamamı uygulama bölgesinde kalmaz. Uygulanan bölgeye göre değişmekle birlikte yaklaşık yarısı erir ve vücut tarafından emilir. Uygulanan bölge ne kadar hareketli ise eriyen miktar o kadar fazla olur. Ameliyattan sonra en az 4 hafta, giysi altından belli olmayacak şekilde tasarlanmış korseler kullanmanız gerekecektir. Şişlikleriniz 1. haftanın sonunda azalmaya başlayacaktır ancak esas sonuçlar 2-3 ay sonra belirginleşir. Ameliyat sonrası şiddetli ağrılar beklenmez. Yapılan işe bağlı olarak değişmekle birlikte 7-10 gün içinde işinize dönebilirsiniz.

Ameliyattan sonra kilo kontrolü çok önemlidir. Kilo alırsanız, daha önce liposakşın yapılan bölgeleriniz de kilo alır. Hatta yağ hücre sayısı vücudun diğer kısımlarına göre daha az olacağı için orantısız kilo alma durumu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu nedenle ameliyat sonrası aşırı kilo alıp vermemeye özen göstermelisiniz.